IBD Centrum a Gastroenterologie Turnov

Oddělení gastroenterologie se zabývá komplexním vyšetřováním, léčbou a prevencí chorob trávicího ústrojí.

• Široké spektrum endoskopických metod (koloskopie, gastroskopie, double-balloon enteroskopie, kapslová endoskopie, transnasální gastroskopie)
  • Centrum pro biologickou léčbu idiopatických střevních zánětů
  • Centrum pro screeningovou kolonoskopii
  • Sonografie, elastografie jater a rektální endosonografie
  • Cílená a necílená jaterní biopsie
  • Nepřetržitá endoskopická příslužba pro pacienty v ohrožení života
  • Nutriční péče, exkluzivní domácí enterální výživa
  • Poskytujeme vyšetřovací, terapeutické, konziliární a konzultační služby hospitalizovaným pacientům KNL Liberec – Turnov – Frýdlant a.s., pacientům z jiných nemocnic a ambulantním pacientům
  • Akreditované pracoviště pro vzdělávání v oboru gastroenterologie

Charakteristika oddělení

Moderní gastroenterologické oddělení se širokým spektrem diagnostických a terapeutických metod, disponující kvalitním přístrojovým vybavením.  Oddělení má ambulantní provoz, v případě potřeby jsou pacienti hospitalizováni na interním, chirurgickém a dětském oddělení Krajské nemocnice Liberec, a.s. nebo na vyšším spádovém pracovišti.

IBD Centrum je zaměřeno na diagnostiku a biologickou léčbu IBD pacientů (Crohnova choroba, ulcerózní kolitida) včetně komplikovaných forem onemocnění, které vyžadují multidisciplinární přístup. Patříme mezi 5 největších IBD center v České republice. Primářka MUDr. Lenka Nedbalová je aktivním členem Pracovní skupiny pro IBD při ČGS ČSL JEP.     V rámci Pracovní skupiny pro IBD spolupracuje na vzniku a aktualizacích doporučených léčebných postupů u IBD pacientů. Aktivně se účastníme vzdělávacích tuzemských i světových kongresů včetně publikační činnosti.

Místnost pro aplikaci biologické terapie

Aktuálně

V případě respirační infekce včetně infekce COVID 19  (teplota, kašel, dušnost) nás telefonicky kontaktujte a domluvte si náhradní termín vyšetření.  Požadované testování v souvislosti s COVID 19 se řídí dle platných pokynů KNL a.s.

Kontakty a ordinační hodiny

Recepce gastroenterologie
objednávání endoskopie, screeningové koloskopie, všeobecné ambulance, UZ břicha, e-recepty mimo IBD
Sekretariát IBD