Oddělení následné péče Frýdlant

standardních lůžek
sociálních lůžek
O nás

Oddělení následné péče poskytuje péči dospělým pacientům po proběhlém akutním onemocnění, úrazu či operaci, jejichž stav je klinicky stabilizovaný, ale vyžaduje ještě doléčení a ošetřovatelskou péči tak, aby se mohli vrátit především do domácího prostředí. Oddělení se soustředí zejména na pacienty se ztrátou soběstačnosti, zhoršením mobility, poruchami výživy a hydratace, pacienty s chronickými ranami vyžadujícími pravidelnou ošetřovatelskou péči, kterou nelze zrealizovat v domácích podmínkách.

Oddělení spolupracuje s ambulancemi v rámci nemocnice i s ostatními zdravotními zařízeními v kraji a praktickými lékaři. Oddělení zajišťuje také konziliární služby pro další oddělení nemocnice.

Terénní ošetřovatelská péče

Ošetřovatelská služba je zajištěná specializovanými sestrami v terénu.
Kontakty: Lenka Červová tel. 702 147 387

Pobytová sociální služba

Lůžka pro tzv. sociální hospitalizaci v režimu sociální služby. Informujte se u sestry pro sociální službu VÍTKOVÁ MARKÉTA, tel. 482 369 369, 702 167 021

Vybavení a personál
Oddělení disponuje na dvou stanicích celkem 55 lůžky dlouhodobé ošetřovatelské péče. Jedna stanice ošetřovatelských lůžek je umístěna v nové budově FA (2. NP). Druhá stanice dlouhodobých ošetřovatelských lůžek je v historické budově FC.

Orientace na rodinu
Vítáme spolupráci s rodinou pacienta. Velmi se osvědčuje zapojení rodinných příslušníků při rehabilitaci pacientů, jejich ošetřování. Jsme nakloněni vzdělávání rodiny a konzultacím ohledně ošetřovatelských pravidel a dovedností, rehabilitace pacienta nebo zásad dietních opatření.

Sociální poradenství
Během pobytu na našem oddělení mohou pacienti i jejich rodinní příslušníci využít poradenství naší sociální pracovnice, která našim pacientům pomáhá ve výběru zařízení sociální péče, včetně přípravy potřebné dokumentace.

Kontakty:
VÍTKOVÁ MARKÉTA, tel. 482 369 369, 702 167 021

Lékařské informace o pacientech
Konzultace s lékařem o zdravotním stavu pacientů: Preferujeme úterý a středu po 10.00 hodině, po domluvě možno kdykoli

Výukové pracoviště
Na našem oddělení probíhá praktická výuka studentů zdravotnické školy a učňů v oboru ošetřovatelství.

Kiwi Logo
MUDr. Nikola Jakoubě

primář ONP Frýdlant

Kiwi Logo
Lenka Brožíková

pověřená náměstkyně oš. péče

Pokladna

Pokladna zajišťuje přebírání důchodů či jiných peněžitých částek klientů, vedení osobního účtu pacienta během jeho hospitalizace na našem oddělení, dle potřeb pacienta zajišťuje platbu složenek, inkasa apod.

Provozní doba pokladny

po-pá 8.00-12.30, 13.00-14.30