Laboratoř klinické biochemie a hematologie Frýdlant

Kontakty a ordinační hodiny

Příjem materiálu, informace, výsledky: +420 482 369 261

Po – Pá: 6.30-15.00

Budova FA
Podlaží P
Součásti pracoviště

Součásti oddělení

Ambulance

Odběrové místo LKBH Frýdlant
Pouze pro kapilární odběry (glykémie, krevní obraz, ABR) !
Odběrové místo LKBH Frýdlant Pouze pro kapilární odběry (glykémie, krevní obraz, ABR) ! 7:00 - 9:00 pondělí - pátek +420 482 369 261
Odběry žilní krve
Odběrová místnost se nachází ve spojovací chodbě mezi budovami N a P.

odběry žilní krve, pro dospělé a děti od 10 let, BEZ OBJEDNÁNÍ
Centrální odběrová místnost Nemocnice Frýdlant Odběrová místnost se nachází ve spojovací chodbě mezi budovami N a P.

odběry žilní krve, pro dospělé a děti od 10 let, BEZ OBJEDNÁNÍ
7:00 - 9:00 pondělí - pátek Odběry krve BEZ objednání.

Laboratoře

Biochemie a hematologie
Biochemie a hematologie 6.30 - 15:00 pondělí - pátek +420 482 369 261

Laboratoř a odběrová místnost

Laboratoř klinické biochemie a hematologie provádí základní biochemická a hematologická vyšetření. V odběrové místnosti provádíme pouze kapilární odběry pro ambulantní pacienty. Tyto odběry slouží pro stanovení glykémie, krevního obrazu a ABR. Provoz odběrové místnosti je pondělí až pátek od 7.00 do 9.00 hodin

Centrální odběrová místnost pro odběry žilní krve se nachází ve spojovací chodbě mezi budovami N a P. Provozní doba je v pracovní dny od 7:00 do 9:00 hod.

Informace pro samoplátce

Laboratorní vyšetření

Krajská nemocnice Liberec a.s, nabízí pacientům laboratorní vyšetření za přímou platbu – bez doporučení lékaře, bez žádanky, bez objednání.

Kam na odběr, co s sebou?

Není třeba se dopředu objednávat, nemusíte mít s sebou žádanku, stačí jen přijít na Centrální odběrovou místnost Nemocnice Frýdlant v pracovní dobu a sdělit, že požadujete odběry jako samoplátce.  Průkaz totožnosti je nutné mít s sebou k ověření identifikace.

Centrální odběrová místnost se nachází ve spojovací chodbě mezi budovami N a P. Provozní doba je v pracovní dny od 7:00 do 9:00 hod.

Jak se připravit na odběr?

Spolehlivost výsledků laboratorních analýz závisí také na přípravě pacienta před odběrem.

* odběr je dobré provádět ráno, dodržte 10-12-ti hodinovém lačnění
* obecně nedoporučujeme provádět odběr po noční směně
* po dobu lačnění nekuřte ani nepožívejte alkoholické nápoje
* ráno před odběrem vypijte zhruba 1/4l vody nebo neslazeného čaje (prevence dehydratace)

Kdy a kam pro výsledek?

Výsledky většiny vyšetření jsou hotové zpravidla do jednoho pracovního dne.

Výsledky vyšetření si můžete vyzvednout osobně (musíte mít s sebou platný průkaz totožnosti)) v budově FA přízemí, pracoviště LKBH (v průjezdu vlevo) nebo nechat zaslat elektronicky zabezpečeným emailem – při odběru krve musíte sdělit svůj email, telefon pro zaslání PIN a požadavek na zaslání emailem.

Kolik a jak zaplatím?

Orientační ceny laboratorních vyšetření naleznete v interaktivním seznamu laboratorních vyšetření . Ceny vyšetření jsou uvedeny v bodech. Od 1.1.2023 je pro samoplátce v KNL stanovena cena za 1 bod 1,58 Kč bez DPH.

Fakturu vám vystaví laboratoř. Fakturu můžete platit v nemocnici na pokladně hotově nebo kartou, bankovním převodem nebo QR kódem.

RNDr. Petr Matoušek Ph.D., EuSpLM

primář oddělení klinické biochemie

Ing. Helena Švébišová

Vedoucí laboratoře KBH Frýdlant