Včera proběhla v pořadí již XIII. Liberecká konference pro ošetřovatelský personál a téma konference Život s handicapem přilákalo bezmála 300 zdravotníků. Součástí konference byla také jako vždy výstava obrázků a prodej výrobků pacientů z naší psychiatrie.

Zahájení konference se ujal generální ředitel KNL,a.s. Richard Lukáš, který velmi působivým sdělením předal své osobní pocity a  pohledy člověka, který se ocitl na vozíku. V dopoledním bloku zazněly velmi zajímavé přednášky o tom, jaké mají potřeby naši pacienti s handicapem v oblasti poruchy zraku, sluchu, mluvy i pohybu. Se svými osobními příběhy se s námi podělila Markéta Pechová, která jako první handicapovaná plavkyně přeplavala kanál La Manche. Instruktor soběstačnosti Martin Bolek sdělil svůj příběh života na invalidním vozíku a své zkušenostmi a rady předává dále dalším pacientům liberecké spinální jednotky. Těší nás, že i Markéta Pechová našla pracovní uplatnění v našem zdravotnickém zařízení.

Odpolední blok již tradičně vyplnil vzácný host, který má k uvedené problematice nějaký vztah. Tentokrát nám bylo velikou ctí přivítat pana Zdeňka Svěráka a osobnosti z týmu Centra Paraple – paní Alenu Kábrtovou a pana Jiřího Pokutu. Bylo to velmi příjemné setkání s moudrým a velkým mužem naší kulturní scény a velkým podporovatelem Centra Paraple o.p.s. Na úvod mu byla představena naše nemocnice v netradiční vtipné prezentaci, která byla sestavená na téma názvů jeho slavných filmů a byl z ní velice nadšený. Z bezprostředních reakcí účastníků konference je zřejmé, že setkání a beseda s panem Svěrákem byla velkým zážitkem, který zůstane navždy v našich srdcích.

Sestřičky i všichni zdravotnici si zaslouží, aby neustále zaznívalo, jak je jejich povolání smysluplné a že se bez nich neobejdeme. Říjnová konference byla jednou z forem upřímného poděkování za jejich obětavou a náročnou práci, která má SMYSL.

Zde fotogalerie z akce, PR oddělení moc děkuje Standovi Peckovi za výpomoc při focení :o)