POZOR, DŮLEŽITÉ ZMĚNY V PROVOZU KRAJSKÉ NEMOCNICE LIBEREC!

• NEJPOZDĚJI od pondělí 16. 3. bude vstup do budov nemocnice povolen POUZE PŘES JEDEN TRIÁŽOVÝ VSTUP (STAN U BUDOVY B).
  • Z tohoto důvodu bude otevřen pouze jeden vstup do nemocnice a to vstup u interního urgentního příjmu (jedná se o horní vstup u budovy B, u kterého bude umístěn tzv. TRIÁŽOVÝ STAN). https://www.nemlib.cz/mapa/#b-b
  • Každý pacient, který bude vstupovat do budov KNL, projde přes triážový stan, kde mu bude proveden základní screening – teplota, dotaz, kam jde. Následně dostane kartičku o projití. Tuto kartičku odevzdá na příslušném zdravotním pracovišti.
  • Toto opatření platí i pro oddělení následné péče, ORL, zubní, oční, porodnice (platí i pro otce k porodu), onkologii. Všichni pacienti musí před příchodem na příslušné oddělení projít triážovým stanem, jinak nebudou vpuštěni.
  • Pacientům, kteří jedou na pravidelnou kontrolu na onkologii sanitou, může být kartička zajištěna ve spolupráci s řidičem sanity (platí pro sanity KNL), je nicméně nutná domluva v triážovém stanu.
  • Bude zřízeno nové ODBĚROVÉ MÍSTO OKB (centrální odběry dosud probíhaly v pavilonu interních odběrů), a to V BUDOVĚ LÉKÁRNY na Husově ulici (výdejna léků je tedy uzavřená). Pacienti, kteří jdou na odběr, nemusí procházet triážovým stanem.
  • JÍDELNA KNL bude pro veřejnost UZAVŘENA. V jídelně platí od pondělí omezený výběr jídel, obědy budou pouze na objednávku. Bufet u jídelny bude uzavřen, bufet na Husově ulici zůstává otevřen.
  • Budou posíleny výdejní automaty na chlazenou stravu uvnitř areálu nemocnice. Nové přibudou v chirurgickém pavilonu, budova A.
  • Budovy R (zdr. technika), Q (ředitelství), V (technický provoz), H mají vstup bez triáže a stejný režim jako doposud.

BEZ KARTIČKY NEBUDE PACIENT VPUŠTĚN DO BUDOV KNL A  NEBUDE OŠETŘEN!

Občany, kteří jsou v karanténě, vyzýváme, aby do nemocnice vůbec nevstupovali a komunikovali výhradně přes svého praktického lékaře, hygienu, popř. ZZS LK.