Dozorčí rada KNL jmenovala MUDr. Richarda Lukáše, PhD. členem představenstva KNL na další funkční období tří let.
Paní předsedkyně dozorčí rady Lena Mlejnková na tiskové konferenci v prostorách nového Pavilonu nukleární medicíny potvrdila, že generální ředitel byl do představenstva jmenován jednohlasně.
Hejtman LB kraje Martin Půta doplnil, že Liberecký kraj jako majoritní akcionář zároveň doporučil představenstvu, aby byl Richard Lukáš znovu jeho předsedou, a to na tříleté období, 2023–2026.
Podle hejtmana patří naše nemocnice mezi deset nejlepších zdravotnických zařízení v zemi. “Myslím, že to je způsobeno mimo jiné dobrou prací pana generálního ředitele a jeho týmu,” řekl Půta. Ocenil, že nemocnice má v posledních 12 letech ziskové hospodaření. “Což bych řekl, že není v českém zdravotnictví úplně běžná situace,” dodal.
Generální ředitel Richard Lukáš za úspěch z poslední doby považuje také to, že naše nemocnice (Liberec, Turnov, Frýdlant) budou od příštího roku dostávat více peněz od zdravotních pojišťoven. “Při jednání s ministerstvem zdravotnictví jsme dokázali argumentačně prosadit, že jsme v nejvyšší úhradové zóně pojišťoven,” řekl dnes Lukáš novinářům. V nejvyšší zóně jsou fakultní nemocnice či nemocnice v Plzni, Českých Budějovic nebo Ústí nad Labem. Pro KNL to znamená ročně navíc 100 až 120 milionů korun.