Krajská nemocnice Liberec, a.s. vybojovala skvělé druhé místo v hned v prvním ročníku nové soutěže o Cenu Antonína Vejtasy. Na druhé příčce se umístila se svým projektem „Naše sestra“, což je v rámci celé České republiky ojedinělý systém nové ošetřovatelské dokumentace a nově nastaveného procesu ošetřovatelství.

„Děkuji skupině pro tvorbu dokumentace za dosavadní výbornou práci na aktualizaci naší dokumentace a samozřejmě celému ošetřovatelskému týmu za spolupráci při zavádění do praxe. Osobně jsem si ověřila, že s aktualizovanou dokumentací je ošetřovatelský tým spokojený a současný postup nastavil logičnost, jednoduchost a snížil administrativní zátěž sester. To bylo ostatně hlavním záměrem celé změny, a já jsem ráda, že se nám to podařilo. Každý krok k minimalizaci úkonů, jež primárně neznamenají bezprostřední fyzickou péči o pacienty, je pro personál krokem důležitým, který mu dokáže v praxi ulehčit,“ říká Mgr. Marie Fryaufová, ředitelka ošetřovatelské péče.

Organizátorem soutěže je Spojená akreditační komise a jejím cílem je zvyšovat motivaci poskytovatelů zdravotních služeb o oblast řízení kvality a bezpečí nezdravotnických procesů. Antonína Vejtasy byl dlouholetým spolupracovníkem SAK a neúnavný propagátor a nestor řízení kvality a bezpečí nezdravotnických procesů, realizovaných v rámci poskytování zdravotních služeb.