Musíme se pochlubit!
Naše nemocnice na konci července obhájila prestižní evropský certifikát Centra excelence v páteřní chirurgii.
Krajská nemocnice tento certifikát získala poprvé před čtyřmi roky, a to jako první nemocnice v České republice a čtvrtá v Evropě. Jak poznamenal MUDr. Pavel Buchvald, přednosta Neurocentra Krajské nemocnice Liberec, „obhajoba byla mnohem náročnější než samotný zisk certifikátu před čtyřmi roky”. V celé východní Evropě jsou pouze dvě nemocnice, které certifikaci Eurospine získaly. Tato reakreditace znamená splnění náročných požadavků na kvalitu, počty kvalifikovaného personálu, přístrojové vybavení a také kvalitu dalších pracovišť nemocnice.
Certifikace se týká nejen úrazů páteře, ale i jejich deformit, infekcí, nádorů a degenerativních onemocnění. Za loňský rok jsme takovýchto operací provedli zhruba 800. “Obhájení certifikátu pro nás není jen prestižním ohodnocením. Tato reakreditace prokázala, že jsme zde za ty předchozí čtyři roky odváděli kvalitní práci. A to je dobré nejenom pro nemocnici, ale hlavně pro naše pacienty,“ dodává prof. MUDr. Petr Suchomel, Ph.D.
Liberecké spondylochirurgické centrum využívají nejen lidé z Libereckého kraje. Léčíme zde i pacienty z dalších krajů, případně ze zahraničí. U vzniku tohoto oboru, zaměřeného na páteřní chirurgii, stál právě současný generální ředitel KNL MUDr. Richard Lukáš, Ph.D. (ten je také čestným prezidentem České spondylochirurgické společnosti) a profesor MUDr. Petr Suchomel, Ph.D.
Gratulujeme a děkujeme celému týmu!