Onemocnění Covid-19 probíhá pod obrazem chřipkového onemocnění a má podobné důsledky pro zdraví pacientů (u většiny lehký průběh, u části pacientů těžší). Je důležité dodržovat respirační hygienu, hygienu rukou a řídit se pokyny zdravotníků.

Prosíme pacienty, kteří se chystají navštívit naši nemocnici:

1. Pokud MÁTE příznaky respiračního onemocnění a současně jste POBÝVAL/A v místech, která jsou vyhlášená jako rizikové oblasti pro šíření infekce Covid-19 (nový koronavirus), abyste svou (plánovanou)
    návštěvu nemocnice odložili. V nezbytném případě do nemocnice přicházejte pouze přes urgentní příjmy (dětí nebo dospělých, vstupy od příjezdu sanitních vozů) a neprocházejte zbytečně jinými částmi nemocnice.
  2. Pokud NEMÁTE příznaky respiračního onemocnění (kašel, teplota, dušnost, bolesti na hrudi), ALE BYLI JSTE v rizikových oblastech v období předchozích 14 dnů, abyste nejprve kontaktovali místně příslušné pracoviště
    Krajské hygienické stanice a svůj pobyt v rizikové oblasti konzultovali s pracovníky epidemiologických oddělení.

Všechny důležité informace najdete na webu Státního zdravotního ústavu (SZÚ) www.szu.cz a také na Krajské hygienické stanici (KHS) Libereckého kraje www.khslbc.cz.

INFOLINKA SZÚ: 724 810 106, 725 191 367, (NONSTOP)
INFOLINKA KHS LK: 485 253 111 (Budete přepojeni na k tomuto účelu vyhrazenou aktuálně volnou linku – odborníka, lékaře). Provozní doba: Po, St: 7.30–17.00, Út, Čt: 7.00–15.00, Pá: 7.00–14.30

Zde je možné poradit se o všem, co souvisí s epidemií koronaviru. Děkujeme, že chráníte sebe i všechny ve vašem okolí.

letak