V babyboxu v Turnově jsme včera nalezli a převzali v pořadí 179. „Hessovo děťátko“.
Sám zakladatel českých babyboxů, pan Ludvík Hess k této události na svém webu napsal: „Mobil mě upozornil na otevření turnovské bedýnky ve 13.24, za chvilku už jsem na displeji svého mobilního telefonu uviděl obrázek děťátka oblečeného do modré zimní kombinézy, růžové mikiny a bílé čepičky. Vlídný primář Jaroslav Frömel mě informoval, že děťátko je holčička, na první pohled zdravá, zřejmě narozená v nemocnici. Holčičku jsem pojmenoval Světlana po půvabné moderátorce České televize Světlaně Witowské, které jsem při nedávném rozhovoru v Události, komentáře slíbil, že další holčičku odloženou do babyboxu pojmenuji Světlana.“

Světlana je 179. děťátkem celkem, 17. letošním a prvním turnovským. „Mám velkou radost, že i náš babybox udělal svou službu při záchraně dětského života“, říká hlavní sestra Nemocnice Turnov Mgr. Eva Krejčí. „A hlavně jsem ráda, že ty škarohlídské poznámky, že babybox v Turnově je zbytečný, byly plané,“ dodala Krejčí.