JIP chirurgických oborů

Intenzivní péče o pacienty v souvislosti s chirurgickými výkony a traumaty

• Perioperační péče pro široké spektrum chirurgických oborů
  • Podpora selhávajících a ohrožených životních funkcí (šokové stavy s multiorgánovým selháváním)
  • Léčba bolesti, mobilizace a rehabilitace jako standardní součást intenzivní péče
  • Parenterální a enterální výživa
  • Moderní přístrojové vybavení (až 50% lůžek s možností UPV, CVVHD, invazivní monitorace hemodynamiky, ultrasonografie, bronchoskopie, Motomed a další rehabilitační pomůcky)
Nový primář na JIP chirurgických oborů

Od 1. 1. 2024 došlo ke změně na pozici primáře JIP chirurgických oborů. Po 12 letech primariátu a více než 45 letech na oddělení odešel z pozice primá...

Starší aktuality
15 Leden
Kontakty a ordinační hodiny

Stanice A: +420 485 312 482
Stanice B: +420 485 312 327
Stanice C: +420 485 313 468
Budova A
Podlaží 2
Součásti pracoviště

Součásti oddělení

Lůžka a pokoje

intenzivních lůžek
O nás

Jsme samostatné oddělení Krajské nemocnice Liberec a.s. Ročně léčíme kolem 1200 pacientů, o které se starají 4 lékaři se specializací anesteziologie a intenzivní péče a 50 sester s převažující specializací pro ošetřování v intenzivní péči. Cílem komplexní intenzivní péče je ošetřování pacientů po velkém chirurgickém výkonu (včetně hrudní chirurgie, břišní a cévní chirurgie, urologie, traumatologie, ORL, ústní a čelistní chirurgie). Nedílnou součástí je i multimodální analgezie, enterální a parenterální výživa a rehabilitace.

Hlavní terapeutické okruhy

• Perioperační péče u rozsáhlých chirurgických a traumatologických výkonů
  • Péče o polytraumata včetně nitrolebních úrazů a úrazů páteře
  • Terapie  možných  komplikací:  Septický, hemorrhagický a kardiogenní šok, břišní katastrofy, multiorgánová selhání, komplikace po hrudních výkonech, delirantní stavy.
  • Péče o nemocného po resuscitaci
  • Enterální a parenterální výživa
  • Multimodální analgézie
  • Rehabilitace

„Samotná dobře provedená operace je jen polovina cesty. U nás začíná neméně důležitá druhá polovina: co nejrychlejší návrat do kvalitního života.“

MUDr. Vladimír Mareš, emeritní primář

MUDr. Michal Fischer