Ošetření metodou Fascial manipulation® – Stecco®

Jedná se o v současnosti nejpropracovanější metodu ošetření fascií podloženou mnoha vědeckými studiemi. Terapeut na základě podrobného vyšetření určí problémová místa a následně je ošetří fasciálními technikami. Výsledkem je uvolnění fascií, čímž dochází k úlevě od bolesti a zlepšení pohybu.

Fascie je pojivová tkáň těla, která obklopuje svaly, vnitřní orgány, ale i cévy a nervy. Fascie jsou vzájemně propojené a tvoří fasciální síť, která prochází celým tělem. Pokud se vyskytne v některé její části problém, dochází k jeho řetězení i na další vzájemně propojené části. Porucha fascií se projevuje bolestí a omezením pohybu.

Indikace
• Problémy muskuloskeletálního systému různé etiologie – chronické bolesti zad, kloubů, plantární fascitida, sy karpálního tunelu, atd.
• Bolesti hlavy bez zjevné příčiny, které se vám nedaří odstranit
• Pooperační, poúrazové stavy
KONTRAINDIKACE
• Kožní léze, nekvalitní “papírová kůže”
• Tromboflebitida
• Vyšší stupeň lymfedému
• Obezita
• Probíhající akutní onemocnění
• Onkologický pacient – nutné doporučení onkologa
Fasciální manipulace je součástí komplexního ošetření pacienta.
Proto prosíme o vystavení FT poukazu: KR, MT – fasciální terapie, MOB, LTV – Individuální kinezioterapie I.
Terapii provádí fyzioterapeutka Radka Pradeová DiS.
(certifikovaný terapeut Fascial manipulation®/ Stecco®)
Krajská nemocnice Liberec, a.s. /Rehabilitační oddělení, budova B, patro S1
Objednávky: +420 485 312 368 +420 771 125 636 (volejte PO–PÁ 7.30–9.00 a 13.00–14.30)

LETÁK