19.8.2020 Koronavirus – aktualizace preventivního opatření:

Dočasné vyřazení dárců, kteří prodělali infekci SARS-CoV-2:

– prokázaná infekce covid-19 s bezpříznakovým průběhem nebo mírnými klinickými příznaky bez nutnosti hospitalizace: do ukončení izolace,

– prokázaná infekce covid-19 se závažnějším průběhem a hospitalizací:

14 dnů po ukončení izolace.

Dočasné vyřazení dárců s rizikovým kontaktem nebo cestovatelskou anamnézou:

– osoby v karanténě nebo s jiným omezením mohou darovat po ukončení karantény,

pobyt mimo ČR: podle aktuální epidemiologické situace a „semaforu“ na internetových stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR: zelená bez blokace, oranžová 14 dnů, červená 28 dnů.

Po zkrácení lhůty dočasného vyřazení při infekci/kontaktu s covid-19 je nutné věnovat pozornost při návratu ze zemí s výskytem WNV – podrobně na  https://www.nemlib.cz/darovani-krve/   v odstavci Cestování a darování krve.

V případě nejasností nás kontaktujte.

Děkujeme za pochopení.

22.5.2020 Organizace provozu odběrů krve a plazmy v období od 22.6.2020 do 6.9.2020

Dovolujeme si vás upozornit na organizaci provozu odběrů krve a plazmy v období od 22.6.2020 do 6.9.2020.

• ODBĚRY PLNÉ KRVE: pondělí, středa, čtvrtek

Výjimka:  úterý 7.7. provádíme odběr plné krve